BERGEN ''Acıların Kadını''


Yıllar yılı dert yolunda,
Ne ilk ne de sonuncuyum,
Kahrediyor hayat beni,
Acıların kadınıyım
Yıllar yılı dert yolunda
Ne ilk ne de sonuncuyum
Kahrediyor hayat beni
Ben acılar kadınıyım


Yorumlar

 1. 27 yıl olmuş hiçbir şey değişmemiş bilakis iyice ele yüze bulaşmış...

  YanıtlaSil
 2. Post düşündürücü ve üzücü tabi ki ayrıca herkes dinine göre yaşıyor sözde ama senin dinin kadına değer veriyor haklarını koruyor bunu saptıran işine geldiği gibi yorumlayan o kadar çok erkek müsvettesi var ki sinir bozucu her neyse..bu postun altına iltifat etmek olur mu bilemiyorum lakinnn :) gectiğimiz yaz mutfagımı yaptırma işine girişmişken ingiliz tarzı mobilyayla çok ilgilendim..hayran hayran baktım her yere blogunu bulma ve okuma maceram böyle başladı..tarzına evine bayıldım hep istemişimdir ama ben yine naptım o mutfağı yaptırmaya cesaret edemedim klasik yeni gelin mutfağı oldu anlıcan bende böğüre böğüre pişmanlıklar söz konusu :) kararsızlıkta herkesi sollarım malesef..neticede güzel kocayı buldum da ilerde zengin olursak ikinci evimin dekorasyonunda seni taklit edicem :)) veee çok değişik geldin bana ay ne bilim çok hoş farklısın bazen blogumda sinirlenince senin gibi küfür edesim geliyor :D kötü örnek oluyosun bana anayım ben korkuyorum ilerisinden :))) ifade tarzını çok beğeniyorum lafın kısası ve de evini küçükkken biz de çok fakirdik vurguna barışık olmana ayrı bir bayıldım..çalasım bile geldi.ayy herşeye göz koymuş gibi oldum bende öyle değil aslında bende üretken bir insanım yanlış anlama emiii içimdeki cevheri başkasında görünce gaza geliyorum sadece :D mutlu günler dilerim..uzun oldu biraz ama umarım gözlerinin yorulduğuna değmiştir. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yasemin, bazen burada kendi kendime konuşuyormuş gibi hissediyorum. O yüzden uzun uzun yazman hoşuma gitti, mutlu oldum.

   ''Müsvette'' değil, ''müsvedde''. Küfürlü konuşurum ama imla hatalarına da müsaade etmeyecek kadar hassasımdır. :)

   Ev dekorasyonu, kılık kıyafet gib, kişiliğimizi yansıtan konularda el alemi memnun etmeye çalışmayı bırakıp özgürleşmeli ve tamamen keyfimize göre hareket etmeliyiz. Çünkü el alem bir türlü memnun olmaz. Evlenirken, ev-lenirken, giyinirken, saçımızı boyatırken hep konuşurlar, hep. Çünkü biz hiç bir şeyi bilmiyoruzdur ve onlar tecrübelidirler. Onların tavsiyelerini göz ardı edersek sonunda üzülürüz. İçimizden geldiği gibi yaşayamadan, başkalarının hayatlarının bir örneğiyle yaşar ve ölür gideriz.

   Mutfağın için geç olmuştur belki ama sen de şimdilik mutfak düzeni ve aksesuarlarla kendi tarzını yansıtmayı başarabilirsin. En azından ev değiştirene kadar.

   Kocan hayırlı olsun. Darısı bana demek isterdim ama bugün kocasıyla çok mutlu olan bir arkadaşımın aldatıldığını öğrendim. Bütün kocalar birbirini siksin ve kadınlar artık özgür olsun.

   Zaten sevmiyordum aşkı meşki. Bana ters. Derdim koca aracılığıyla zengin olmaktı ama ne yapalım.. Hayatımı ipotek altına alacaksa, bana eziyet edecekse parası da götüne girsin. Ben yeterince zenginim. Tek başıma 3+1 süper bir evde yaşıyorum, arabam ve koltuklarım buzdolabım, dolaplar dolusu kıyafetim, çamaşır makinem, eve sığmayan ayakkabılarım ve çantam var. Sence benim zengin bir kocaya ihtiyacım var mı?

   Sil
 3. İmla kurallarını yüzüme vuracağına küfür edeydin daha iyiydi ama :)) şaka tabi ki.Bu aralar çok dertli olduğum bir konu da kendileri. Bloğumu yeni açtım kırk kere yazdığım yazıları gözden geçiriyorum üstelik doğru mu yanlış mı onu bile bilmeden.Üniversite dahil bütün edebiyat derslerim okuduğum sınıfın en iyisiydi vallahi bak :) on iki sene sonra bu kadar bocalamama üzülüyorum öğrenmek boynumun borcu oldu yani :) üstelik edebiyat öğretmeni olmak isteyip hayat şartlarından yanlış bölüm okuyup hayatı boyunca kendi kafasına kakan birisi için :(

  El alemi hayatımdan çıkardım geç de olsa otuz yaşından sonra anladım bunu (anneliğinde etkisiyle) fikrini aldığım insanlar belli bir zamandan sonra hayatımdaki kararlara dil uzatmaya başladılar dediğin gibi de oldu en iyisini bildiğini zannedenler türedi etrafımda.Kırmamak için kırılanlardık zamanında şimdi .....gitsinler.

  Mutfak için geç oldu evet ama yeni gelin adındaki mobilyalarda dahil hepsinin çöpe gitmesi lazım mutlu olmam için.Evlenirken nedense hiç aklıma gelmedi ya da cesaretim yoktu galiba.Senin kadar sabrım olacak mı bilmiyorum kaç senede yapmışsın bu birikimi Allah daha cicileriyle karşılaştırsın seni emiii :)

  Hayatında hayalin olup da eksik kaldığın hiçbir şey yok bence ne yapcan zengin kocayı ya da kocayı.Hayatta dört dörtlük evliliklere çok kolay inanmam.Ama yok anlamına da gelmiyor.Benimki mesela kavga edeceğimiz kırk sebep bulabilirim aldatmayı aklıma getirmem..Erkekler in yüzde doksanın pisss olduğuna inanıyorum o yüzde onluk kısmı işte onlarda başkalarına nasip oluyor.(armudun iyisi misali) :))) Bekarlığının tadını çıkar sende boşver. Bende bebiş sevgisi olmasa aradığın aşkı bulamıyorsan ya da inanmıyorsan evlenmeden de ölünür diyenlerdenim..

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Alkışlayan eller dert görmesin

Bu blogdaki popüler yayınlar

İrem Çağıl

Eli yüzü düzgün öğretmen kız takip altında