''Ya boşan gel alışkanlığından, ya otur kalkmamaya''

Mızmızlara gıcığım var. Hele işinden ve eşinden şikayet eden insanlara iki kere... Erkeklerle arkadaşlık etmediğimden onlarda durum nedir bilemiyorum. Fakat kadınlar işinden şikayet edince, niye çalışıyor ki, evde oturup çocuğuna baksa ya, diyorum. Dışarıda o iş için götünü yırtan onca insan varken. Kocasından şikayetlenenler de kessin seslerini. Çok konuşursanız elinizden alırım. Kurtulursunuz. 

Beğenmiyorsan o işi değiştireceksin arkadaş.

Beğenmiyorsan o eşi değiştireceksin. 

Ya da işsiz ve eşsiz yaşayacaksın.

Ha bir de şu var tabi. BANANE. Ama gelip benim kulaklarımı matkaplıyorlar. Sizin değil. 

Dün, kocasının kendisini aldatmasından, sorumsuzluğundan, maaş kartını evlendiği gün elinden almış olmasından yakınan bir arkadaşım, benzer sorunlardan yakınan diğer bir arkadaşıma sordu:

''Bilge, biz neden boşanamıyoruz?''

4 yaşındaki çocuğunu gösterdi Bilge. ''Bunlar yüzünden'' dedi.

Peki ben bunu yedim mi?

Tabi ki yemedim.

Çocuğu bahane edenler, parayı pulu bahane edenler, aileleri bahane edenler...

Yemiyorum bunları.

Korkağım desenize. Mutsuzluğun verdiği miskinliğe öylesine alıştım ki, hayatımda bir değişiklik yapmaya ölesiye korkuyorum desenize. 

Aaaa.. Pardon, bana koca boşamak kolay. Sii yu! Muak!Yorumlar

 1. Çoluk çocuk bahane "rahatımı bozmak istemiyorum hem ağlarım hem giderim" diyemiyorlar.. Ağızlarının ortasına kallavi bir tokat atasım geliyor öylelerinin....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatını gerçekten değiştirmek isteyen değiştirir, gerçekten istemeyense şikayet eder.

   Sil
 2. e şimdi demezler mi adama,
  madem bu arkadaşlarından şikayet ediyorsun ya arkadaşlığını sonlandır, ya konuşmalarına engel ol ya da bunları yapamıyorsan şikayet etme :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe senden korkulur. Okuldan arkadaşlarım bunlar. Onlarla konuşmazsam, zevzek erkeklerle konuşmak zorunda kalırım. Köy okulundayım ve pek az öğretmeniz.
   Ama engel olmak konusunda merak etme. Burada sayıp döktüklerimin 2 katını onlara da söylüyorum. ''Haklısın ama sana konuşmak kolay'' diyorlar hep.

   Sil
  2. valla senin sonun endişelendiriyor beni :P ben de hep böyle atar tutrdım, özellikle kadın-erkek ve çocuk mevzuularında, her ettiğim lafı yedim. öyle yapan kocayı boşuycan, öyle yapan çocuğa iki yapıştırıcan, vs.. bir sürü yapmam dediğimi yaptım.. halime en çok gülen de annem oluyor -dost mu düşman mı belli değil-
   senin öyle olmamanı temenni ediyorum :)

   Sil
 3. Sunu diyeyim.bekara karı boşamak kolay diye atasözu var ya...bosuna degil...bu arada bende cok köşeli bir kova kadiniyim.anneyim...ve seneler gectikce o köşeler daire oluyor...buyuk konusma...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahu kınadıklarım başıma gele gele, sürüne sürüne öleceğim. Zaten başıma ne geldiyse bu eşşek arısı sokasıca dilimden geldi.

   Ama hem boşanmayıp, hem kocayı şikayet edip durmak hoş mu?

   Sil
  2. Yazdim...döşedim...silindi gitti ;)) hoş degil...boş...bosver sende he de gec ;))*evlenince zinhar bu tuzaga düşme yanlızzz...iste orasi zurnanin zirt dedigi yer...cunku erkegin" ökuzübilitesi "tek başina yakinmadan cekillmezzzz :))

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tespitin bomba :D
   Ama ben ortamlarda yapılan ''Benim herif de öküz yaa'' tarzı maksat gırgır olsun diye yapılan sohbetlerde bahsetmiyorum. Ki onlara zevkle katılırım. Çok eğlenceli oluyor bütün erkekleri gömmek

   Benim bahsettiğim, ciddi ciddi sorunları olduğundan şikayet edip de düzeltmek için hiç bir adım atmayanlar..

   Sil
 5. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen başlamalıyım Black Mirror'a. İlginç bir diziye benziyor.

   Sil
  2. Black Mirror'ı izledim. Bayıldımmmmmm. Ama ne biçim dizi bu yaa, azıcık bölüm çekmiş alçaklar. O bahsettiğin bölüm de bombaydı.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  4. Çok dizim var bu aralar. Azalsın, dediklerine de bakayım. Hiç Kore dizisi denemedim ama başlayanları bağımlı ettiklerini duydum

   Sil
 7. çok konuşursanız elinizden alırım :)ya çok güldüm ama bu cümleye :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Alkışlayan eller dert görmesin

Bu blogdaki popüler yayınlar

İrem Çağıl

Eli yüzü düzgün öğretmen kız takip altında