Bayanlar Günü


Nerede sizde o cesaret!

Yorumlar

 1. Bloguna girmeden bu yazıyı az önce sana e-posta gönderdim! Ay salak kafam! İnsan bi bakar :p
  Kutlanması değil, anılması gerekiyor bu günün.. O kadar kadının ölümüyle ortaya çıkan bu gün keşke hiç olmasa. Var mı erkekler günü? Yok. Çünkü gerek yok. Kadınlar gününe de gerek olmaz umarım günün birinde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli hakkımızı aramaya çalışmamız o kadar acınası ki. Yani buna mecbur bırakılmamız... ''Denge aramak, ağırlığını yitiren tarafın çabasıdır'' demiş biri. İşte biz, insanlık varolduğundan bu yana dengeyi arıyoruz. Onedio'da dünkü Taksim yürüyüşü pankartlarını gördüm. Bazı pankartların erkeklere karşı çok salgırganca olduğunu düşünenler olmuş. Erkekler, kendilerine fiziksel zarar verene, karşılığında fiziksel zarar verirler. Bizimse ancak gücümüz dilimize yetiyor. İsyanımızı dile vurmamız bile çok görülüyor. Ben sadece ÇİLEM DOĞAN için bile en az 5 erkeğin dünyasını başına yıkmak istiyorum mesela. Nasıl beklerler bunca eziyete ''hanım hanımcık'' tepki vermemizi? Nasıl kan kusuyor dilimiz diye bizi edebi namusu ayaklar altına almakla suçlayabilirler? Her bir kadın tecavüze uğradığında, tecavüze uğramayan bin kadının eşcinselliğe yönelmesini hak ediyorlar! Sadece bir kadın dayak yediğinde, dayak attığı duyulmayan bin erkeğin tırnaklarının yerinden sökülmesini hak ediyorlar. Biz sadece ''dırdır'' ediyoruz. Onda bile yine ''Orospu'' etiketinden kurtulamıyoruz. İstedikleri, başımıza gelenleri sineye çekmemiz. Bizi annelerimiz zannediyorlar. Kan kusup kızılcık şerbeti içtim diyeceğimizi zannediyorlar. Artık utanması ve saklanması gerekenin biz değil, onlar olduğunu fark ettik. Maymun gözünü açtı. Bize yine orospu diyecekler, varsın desinler.

   Sil
  2. "erkekler" genellemesine de karşıyım aslında. Hepsi aynı değil. Bazı ve maalesef çoğu kadın onlardan beter erkeklik yapıyor. Ama "o biçim" bi erkek olmaktansa onların gözünde orospu olmayı tercih ederim..

   Sil
  3. "erkekler" genellemesine de karşıyım aslında. Hepsi aynı değil. Bazı ve maalesef çoğu kadın onlardan beter erkeklik yapıyor. Ama "o biçim" bi erkek olmaktansa onların gözünde orospu olmayı tercih ederim..

   Sil

Yorum Gönder

Alkışlayan eller dert görmesin

Bu blogdaki popüler yayınlar

İrem Çağıl

Eli yüzü düzgün öğretmen kız takip altında